image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Email İle Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere vizesi başvurularının İngiltere Konsolosluğu İstanbul email adresine yollanan emailler aracılığı ile yapılmaları mümkün olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri arasında İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahip olan tek temsilcilik, İstanbul’da bulunmakta olan İngiltere Başkonsolosluğudur. Bununla birlikte vize başvurularının doğrudan başkonsolosluğa başvurularak gerçekleştirilmeleri mümkün olmamaktadır, dolayısıyla vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu İstanbul email adresine yollanabilecek olan e-mailler aracılığı ile de yapılamaz.

İngiltere vizesi başvuruları başvuru dosyalarının hazırlanmaları ile yapılmaktadır. CSS Legal aracılığı ile gerçekleştirilecek başvurularda uzmanlarımız tarafından sunulan belge listesindeki belgeler toparlanmalı, tercümesi gerekli belgelerin tercümeleri yapılmalı, vize/başvuru harcının yatırılmasının ardından vize başvuru formu doldurularak başvuru dosyasına eklenmelidir. Başvuru dosyası uzmanlarımız tarafından başvuru sahipleri ile iletişim halinde alınacak olan randevudan önce tamamlanmalıdır. Tamamlanmış olan başvuru dosyaları randevunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize başvuru prosedürü ve vize başvurularında gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilen başvuru dosyaları İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek bu temsilcilik biriminde işlem görür. Başvuru merkezi harici herhangi bir mecraya başvuru dosyası sunulması mümkün değildir. İngiltere Konsolosluğu İstanbul email adresine başvuru dosyası, başvuruda bulunulmak istendiğine dair dilekçeler vb. belgelerin gönderilmesi mümkün olsa dahi bu şekilde vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 949 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular