image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Dil Kursu Hizmeti Sunmakta Mıdır?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul dil kursu hizmeti vermekte olan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir. İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu bu tür bir hizmet sunmuyor olsa da başvuru sahiplerinin İngilizce dil bilgilerini ilerletmek veya İngilizce yeterlilik şartını sağlamak adına İngiltere’de de Türkiye’de de katılabilecekleri kurslar mevcuttur.

Bazı İngiltere vizesi başvurularında İngilizce yeterlilik şartı aranmaktadır. Bu şartın arandığı başvurularda başvuru sahipleri belirli seviyenin üzerinde İngilizce dil bilgisine sahip olduklarını ispat etmek için belirli sınavlardan başarılı olmak ve sonuç belgelerini oluşturulacak başvuru dosyasına eklemek durumundadırlar. İngilizce dil bilgisi yeterlilik koşulu tüm İngiltere vizesi başvurularında aranmamaktadır. Başvurulan vize türüne bağlı olarak bu koşulun aranıp aranmayacağı ve aranması durumunda hangi seviyede İngilizce dil bilgisinin gerekli olduğu değişebilmektedir. İngiltere vizesi türleri ve farklı vize türlerinin gereksinimleri hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye’den gerçekleştirilen İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olmasının yanında pek çok idari işle de ilgilenmektedir. İngiltere Konsolosluğu İstanbul dil kursu bu hizmetler arasında yer almamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul dil kursu olmasa dahi vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin İngilizce bilgilerini ilerletmek veya başvurulan vize türü gerektiriyorsa bu vize türünün dil bilgisi yeterliliğini karşılamak için katılabilecekleri kurslar mevcuttur. CSS & Co Legal Services bu kurslar konusunda doğrudan danışmanlık hizmeti sunmamaktadır fakat başvuru sahiplerine gerekli yönlendirmelerde bulunabilmektedir. Başvuru sahipleri aynı zamanda İngiltere’de eğitim konusunda uzmanlaşmış olan çözüm ortağımız Student Portal International ile web sitelerini ziyaret ederek veya eğitim danışmanları ile irtibata geçerek İngiltere’de dil kursları ve dil eğitimi hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 2013 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular