image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İngilizce Kursu Sertifikalarının Dil Şartını Sağladığını Kabul Eder Mi?

İngilizce dil şartı aranan İngiltere vizesi başvurularında İngiltere Konsolosluğu İngilizce kursu sertifikalarının dil şartını sağladığını kabul etmemekte olup IELTS ya da Trinity Collage London sınav belgelerinden birinin dosyada bulunmasını istemektedir.

İngiltere’de geçireceği süreyi kapsayacak şekilde geçerli bir pasaport sahibi olan kişiler, İngiltere vizesi almak için başvuru prosedürünce uyulması gereken diğer işlemlere başlayabilirler. Uzmanlarımızla işlemlerin başlatılmasıyla başvuru sahibinin kişisel durumuna göre bir evrak listesi hazırlanarak kişiye gönderilecektir. Başvuruda vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin başvuru dosyasında sunulması gerekir.

Başvuru dosyası içerisinde yer alması gereken belgelerden biri de İngilizce dil şartının sağlandığını gösteren bir dil sınavı belgesi olabilmektedir. Dil şartının arandığı İngiltere vizesi başvurularında IELTS ya da Trinity College London sınav belgelerinden birinin dosyada bulunması gerekir. İngiltere Konsolosluğu İngilizce kursu sertifikalarının dil şartını sağladığını kabul etmemektedir. Dil şartı, öğrenci eğitimini İngilizce gördüyse ve bu eğitim UK NARIC tarafından tanındığı takdirde de sağlanabilecektir. Başvuru dosyasına göre dil şartının nasıl sağlanabileceği ile ilgili detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçilebilir.

Başvurulacak vizenin tüm şartlarının sağlandığını gösteren başvuru dosyası hazırlandıktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilerek başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru merkezine dosya teslim edilirken biyometrik bilgiler de teslim edilmelidir. Biyometrik bilgiler, yüzün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşur. Bu bilgilerin alınması, başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka alınmalıdır. Aksi halde geçerli bir başvuru yapılması mümkün olmayacaktır.

CSS Legal, ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1762 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular