image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

İngiltere vizesi başvuru sahipleri için İngiltere Konsolosluğu çalışma saatleri başvuru buraya yapılamadığı için pek önemli olmayıp başvurunun yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinin çalışma saatleri 08.00 ile 17.00 arasıdır.

İngiltere vizesi almak için öncelikle yapılması gereken, başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türünü belirlemektir. Bunun ardından başvuruda vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin dosyaya eklenmesi gerekir. Ayrıca bu belgelerin tercümelerinin de dosyaya konması gerekmektedir. Başvuru/vize ücretinin yatırılmasının ardından başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş olması gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan her şey hazırlandıktan sonra uzmanlarımız tarafından alınan başvuru randevusunda başvuru dosyası değerlendirilmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilmek üzere biyometrik bilgiler İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilerek başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru merkezine dosya teslim edilirken biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, bir fotoğraf ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere İngiltere Konsolosluğu vize başvurularında yalnızca değerlendirme sürecinde yer alıyor. Konsolosluk başvuruları doğrudan kabul eden birim değildir. Dolayısıyla İngiltere vizesi başvuru sahipleri için İngiltere Konsolosluğu çalışma saatleri başvuru buraya yapılamadığı için pek önemli olmayıp başvurunun yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinin çalışma saatleri 08.00 ile 17.00 arasıdır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1134 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular