image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İzmir Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere İzmir Konsolosluğu İzmir’den veya Türkiye’de vize başvuru merkezi bulunan diğer illerden yapılan İngiltere vizesi başvurularını kabul etme ya da değerlendirme yetkilerine sahip değildir. Vize başvuruları doğrudan İngiltere temsilciliği birimlerine başvurulması ile yapılamamaktadır.

İngiltere İzmir Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemekte, vize başvurularını değerlendirememekte ve sonuçlandıramamaktadır. Bu tür idari yetkiler yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna tanınmıştır. Bununla birlikte bilinmelidir ki vize başvurusunda bulunmak, vize başvuru randevusu almak vb. işlemler doğrudan konsolosluklara başvurulması ile gerçekleştirilememektedir.

İngiltere vizesi başvurularının gerçekleştirilmesi için firmamız aracılığıyla yapılacak başvurularda uzmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine sunulan belge listesinde yer alan belgeler toplanmalıdır. Bu belgelerin tercümeleri yapılarak başvuru dosyasına eklenmeli, varsa vize harçları ödenerek başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu işlemlerin yapılmasının ardından vize başvuru randevusu alınmalıdır. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahipleri ile iletişim halinde başvuru randevusunu alacaklardır. Randevunun gün ve saatinden önce tamamlanan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin beyaz arka planda fotoğrafları ve el parmaklarının izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir.

Türkiye’de İzmir haricinde İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’te başvuru merkezleri bulunmaktadır. Bununla birlikte başvuru hangi ilden yapılırsa yapılsın başvuru merkezi tarafından İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilecektir, yani İzmir’den yapılan başvuruların İngiltere İzmir Konsolosluğu tarafından değerlendirilmeleri söz konusu değildir. Vize başvuruları ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize başvurularının sonuçları İngiltere temsilcilik birimlerinden alınamamaktadır. Gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçları, vize başvurusunda teslim edilen pasaport ve diğer belgeler ile birlikte başvurunun yapıldığı vize başvuru merkezinden alınırlar, yani İzmir’den yapılan başvuruların sonuçlarının İngiltere İzmir Konsolosluğu ile iletişime geçilerek öğrenilmesi mümkün değildir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1857 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular