image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölümü Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olmakla beraber vize başvurularının doğrudan bu birime müracaat edilerek yapılması mümkün olmamaktadır.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü Türkiye Cumhuriyeti içerisinde vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir. Bununla birlikte İngiltere vizesi başvuruları doğrudan bu bölüme müracaat edilmesi ile yapılamamaktadır. İngiltere vizesi başvurularının yapılması için izlenmesi gereken prosedürler vardır. Bu prosedürlerin titizlikle izlenmesi başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi için önemli olmaktadır. Vize başvuru prosedürleri ve gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerini başvuru dosyalarının oluşturulması için gereken belgeler ve başvuru prosedürleri hakkında bilgilendireceklerdir. Başvuru dosyalarının özenle oluşturulması başvuruların başarılı olabilmesi için önem teşkil etmektedir. Uzmanlarımız yardımıyla hazırlanan başvuru dosyaları uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevu tarihinden önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan dosyalar bu randevunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmektedirler.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü başvuru merkezinden gelen başvuru dosyalarını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir. Başvuru dosyalarının değerlendirilmeye alınmalarının ardından sonuçlanma süreleri ortalama 3 hafta (15 iş günü) şeklindedir. Bu süre sabit değildir. İngiltere Başkonsolosluğunun yoğunluk oranına bağlı olarak başvuruların değerlendirilmesi daha kısa ya da daha uzun sürede de mümkün olabilmektedir. Başvuruların daha kısa veya daha uzun sürede değerlendirilmeleri başarılı ya da başarısız oldukları şeklinde algılanmamalıdır.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak görüşebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yaralanabilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu sayfa 831 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular