image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Adamı Vizesi (Ankara Antlaşması Vizesi) Şartları Nelerdir?

İngiltere İş Adamı Vizesi ya da İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi, verildiğinde vize sahiplerine oldukça geniş haklar tanıyan bir İngiltere vizesidir.

İngiltere İş Adamı Vizesi, diğer adıyla Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi alındığı takdirde vize sahiplerine Birleşik Krallık’ta kendi işlerini kurma hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesine 18 yaşını doldurmuş olan ve İngiltere’de kendi işini kurmayı amaçlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilmektedirler. Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi başvuruları Birleşik Krallık’ta iş kurma amacı ile veya mevcut bir iş ile ortaklık kurmak amacı ile yapılabilmektedir, yani Ankara Antlaşması Vizesi başvurularının başka bir işveren adına çalışmak amacıyla yapılması mümkün değildir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında sağlanması gereken şartlardan birisi kurulacak işin serbest meslek olarak yapılacak olması ve serbest meslek olarak değerlendirilebilmesidir. Bununla birlikte başvuru sahibi kurmayı amaçladığı işte mesleki yeterlilik sahibi olduğunu eğitim sertifikaları, referans mektubu vb. belgeler aracılığıyla ispat etmek durumundadır. Firmamız uzmanları ile görüşerek Ankara Antlaşması kapsamında kurulabilecek olan işlerin nitelikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında gereken bir diğer şart, başvuru sahibinin belirli miktarda sermaye sahibi olmasıdır. Bu sermayenin başvuru sahibinin kurmayı amaçladığı işi kurması için ve bu işten kâr elde edilmesine değin oluşabilecek masrafları da karşılamak için yeterli olması gerekmektedir. Mevzubahis sermayenin kaynağının yasal olması ve belirli olması da ayrıca aranan şartlar arasındadır.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında İngilizce yeterlilik şartı aranmamakla beraber başvuru sahibinin kurmayı düşündüğü iş için yeterli miktarda İngilizce biliyor olması gereklidir. Sahip olunması gereken İngilizce bilgisi, kişinin günlük hayatını sürdürebileceği ve müşterileri ile yardım almadan iletişim kurmasına yetecek kadar olmalıdır.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda başvurulardır. Hazırlanan başvuru dosyasının oldukça ikna edici olması, başvurunun başarılı olabilmesi açısından önemlidir. Başvuruda herhangi bir hata yapılması veya eksiklik bulunması durumunda başvuru vize reddi ile sonuçlanabilecektir. Bu açıdan başvuru sahiplerinin firmamız uzmanlarının tecrübe ve bilgi birikiminden yararlanmaları başvurularının mümkün olan en eksiksiz şekilde yapılmasını sağlayabileceğinden dolayı başarılı bir başvuru yapılması olasılığını yükseltecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilir, İngiltere İş Adamı Vizesi (İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi) hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1104 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular