image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çifte Vatandaşlık Alınabilir Mi?

İngiltere çifte vatandaşlık alınabilmesi için başvuru sahibinin İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunması ve başvurunun olumlu sonuçlanması gerekmektedir. İngiltere çifte vatandaşlık alınması hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere çifte vatandaşlık alınabilmesi için kişilerin İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunmaları ve başvurunun olumlu sonuçlanması yeterlidir. İngiltere, vatandaşlık başvurularında başvuru sahiplerinin diğer vatandaşlıklarını atması şartı aramamaktadır. Bununla birlikte vatandaşlık başvurusunda bulunulabilmesi için sağlanması gereken başka şartlar bulunmaktadır. Vatandaşlık başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere çifte vatandaşlık alınabilmesi için yapılan vatandaşlık başvurularında başvuru sahibinin sabıka kaydının olmaması, yani bu kişinin herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin bunun yanı sıra son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) herhangi bir yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmaları gereklidir.

İngiltere çifte vatandaşlık alınabilmesi için yapılan vatandaşlık başvurularında başvuru sahiplerinin belirli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları şartı mevcuttur. Başvuru sahipleri bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birisinden başarılı olduğunu ispat etmelidir. İngilizce yeterlilik şartı Trinity College London sınavları ile de sağlanabilmektedir.

Başvuru sahiplerinin girmeleri gereken bir diğer sınav ise İngiltere’de güncel olaylar ve İngiliz kültürü ile ilgili soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavdan başarılı olunmaması durumunda vatandaşlık başvurusunda bulunulamaz. Life in the UK sınavı hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunmaktadır. Firmamız uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, vatandaşlık başvurularının gereksinimleri, başvurularda sağlanması gereken şartlar, bu şartların nasıl sağlanabilecekleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 947 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular