image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Vizesi Başvuru Süreci Nasıldır?

İngiltere Çalışma Vizesi başvuru süreci ve başvuru gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi, vize sahiplerine İngiltere’de çalışma ve buna bağlı olarak uzun süre bulunma imkânı tanıyabilen bir İngiltere vizesi türüdür. 

İngiltere Çalışma Vizesi başvuru süreci, diğer İngiltere vizesi türlerinin başvuru süreci ile benzerlik göstermektedir. Firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması ve vize/başvuru ücretinin yatırılmasının ardından başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Uzmanlarımız tarafından alınacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanan başvuru dosyası, kişinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmelidir.

İngiltere Çalışma Vizesi başvuru süreci esnasında uzmanlarımızın gerekli görmesi durumunda talep edecekleri bazı ek belgeler bulunabilmektedir. Bu belgeler, başvurulan İngiltere Çalışma/İş Vizesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin, bazı İngiltere Çalışma Vizesi türlerinde başvuru dosyalarında mutlaka Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) bulunması gerekliyken, bazı başvurularda bu şart aranmamaktadır. Hangi İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında ne gibi belgelerin gerekli olabileceğini firmamız danışmanları firmamız aracılığı ile başvuru yapan başvuru sahiplerine bildirmektedirler.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurularında önem arz eden ve başvuru sahibinin sağladığını ispat etmesinin gerekli olduğu çeşitli şartlar bulunmaktadır. Örneğin, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularında Sponsorluk Sertifikası bulunması şartı aranmakla beraber aynı zamanda başvuru sahibinin sağlaması gereken bir maddi yeterlilik şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahibinin maddi yeterlilik şartını sağlayabilmesi için bankada en az £ 945 miktarında para bulundurması ve bu paranın başvuru tarihinden önce en az 90 gün boyunca hesapta durmuş olması gerekmektedir. İngiltere İş Vizesi başvurularının bu ve benzeri şartları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması oldukça zor başvurulardır. Başvuru sahiplerinin başvurdukları vizenin gereksinimlerini karşılamaları ve başvuru dosyalarının özenle hazırlanmaları başvuruların başarılı olabilmesi açısından önemlidir. CSS Legal aracılığı ile yapacağınız başvurular, yapılabilecek mümkün olan en doğru ve tam başvurular olacaklardır.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilir, firmamız uzmanlarından vize başvuruları, vize başvurularında gerekli belgeler ve göçmenlik kuralları ile ilgili her tür konuda bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 945 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular