image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Vizesi Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

İngiltere Çalışma Vizesi almak için başvuru süreçleri ve başvuru gereksinimleri hakkında CSS Legal danışmanları ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi, alındığı takdirde sahiplerine Birleşik Krallık’ta çalışma imkânı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Çalışma Vizesi almak için firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız tarafından sunulacak olan belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücreti yatırıldıktan sonra başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekir. Formun doldurulmasından sonra uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce başvuru dosyası tamamlanmalıdır. Tamamlanmış başvuru dosyası, başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiliz Konsolosluğunun değerlendirmesine sunulmak için İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmelidir.

İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında başvuru dosyasına eklenmesi gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı İngiltere İş Vizesi başvurularında başvuru sahibi işvereninden alınmış olan Sponsorluk Sertifikasını (CoS-Certificate of Sponsorship) mutlaka başvuru dosyasına eklemeliyken bazı iş vizesi başvurularında bu şart aranmamaktadır.

Bazı İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında İngilizce dil bilgisi veya maddi yeterlilik şartları aranmaktadır. Başvuruların tamamlanabilmesi için başvuru sahibinin başvurduğu vizenin bu ve benzer şartlarını sağladığını ispat edebilmesi gereklidir. Örneğin, Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS UKVI ya da Trinity College London’un ilgili sınavlarından birisine girerek en az A1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olduklarını ispatlamaları gerekmektedir. Bununla birlikte, Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin banka hesaplarında £ 945 miktarında para bulunması ve bu paranın başvurudan önce en az 90 gün boyunca hesapta tutulmuş olması gerekmektedir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurularında aranabilecek dil bilgisi, maddi yeterlilik şartları vb. şartlar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere İş Vizesi başvuruları olumlu sonuç alması oldukça zor başvurulardır. Başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru prosedürlerinin titizlikle takip edilmesi ve başvuru sahiplerinin başvurdukları vize türlerinin şartlarını sağlamaları gereklidir. Firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız, başvurularınızın mümkün olan en doğru şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

CSS & Co Legal Services İngiltere ve Türkiye’de başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile görüşmek, İngiltere Çalışma Vizesi almak için yapılması gerekenler, İngiltere Çalışma/İş Vizeleri, İngiltere vize başvuruları hakkında bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya ofislerimize gelerek bizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 909 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular