image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Öğrenci Olarak Alınabilir Mi?

İngiltere çalışma izni öğrenci olarak ancak Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile alınabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi, alındığı takdirde sahiplerine Birleşik Krallık’ta eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri eğitim amaçlı olarak verildiklerinden dolayı genellikle vize sahiplerine çalışma hakkı vermemektedir. Bu durumun tek istisnası Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, vize sahiplerine Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süren eğitim programlarına katılarak eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize türünün alınması durumunda vize sahibi dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma gibi uzun dönem eğitim programlarına katılabilmektedir. Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin sunduğu haklar arasında çalışma izni de bulunmaktadır.

İngiltere çalışma izni öğrenci olarak Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile alınabiliyor olsa da bu hak çeşitli şekillerde kısıtlanmıştır. Çalışma hakkının sınırları kişinin aldığı eğitime ve kişinin eğitim aldığı kurumun kişiyi ne kadar destekleyebildiğine bağlıdır. İngiltere’de dil eğitimi görmekte olan öğrenciler çalışamazlar. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası programlarda yer alan öğrencilerin ise çalışma hakları bulunmaktadır. Bu öğrenciler lisans ve üstü programlarda eğitim görmekte iseler yarı zamanlı olarak ve haftada 20 saati geçmeyecek şekilde çalışma iznine sahiptirler. Bu öğrenci vizesinin sunduğu haklar ve vize sahiplerinin hangi durumlarda çalışabilecekleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin çalışma amaçlı değil eğitim amaçlı olarak veriliyor olmasıdır. Kişinin amacı eğitim görmek değil çalışmak ise İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunması gereklidir. İngiltere Çalışma/İş Vizeleri, bu vizelerin kapsamları ve iş vizesi başvuruları hakkında uzmanlarımızla irtibata geçerek bilgi ve profesyonel destek almanız, başvurularınızın İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olmasına yardımcı olacak ve olumlu sonuçlanması olasılığını yükseltecektir.

CSS & Co Legal Services, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek İngiltere’de çalışma izni sunan vizeler, İngiltere’de çalışmak ve vize başvuruları konularında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 990 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular