image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Nasıl Alınır?

“İngiltere çalışma izni nasıl alınır?” sorusunun ve İngiltere çalışma izinleri hakkında diğer sorularınızın cevapları için CSS Legal uzmanları ile görüşebilirsiniz.

“İngiltere çalışma izni nasıl alınır?” sorusunun cevabı, iki yolla alınabilir, şeklindedir.  Bunlardan ilki, kişinin aynı zamanda çalışma izni de sunan vize türlerinden birisine başvurmasıdır. Öğrenci, yerleşim/evlilik gibi vize türleri sahiplerine çalışma izni de sunmaktadırlar. Bu noktada başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken husus, bu vize türlerinin çalışma amaçlı olarak verilmediğidir. Buna örnek olarak İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gösterilebilir. Bu vize, sahiplerine bazı unsurlara bağlı olarak haftada 10 ya da 20 saat çalışma izni sunmaktadır. Fakat bu vizeye başvuran kişinin İngiltere’ye gidiş amacı çalışmak değil, 6 aydan uzun süreli eğitim programları aracılığı ile eğitim görmek olmalıdır.

“İngiltere çalışma izni nasıl alınır?” sorusunun diğer cevabı, İngiltere’ye gidiş amacı çalışmak olan kişilerin İngiltere Çalışma/İş Vizesi kapsamında olan vizelere başvurması iledir. Bu noktada başvuru süreci diğer İngiltere vizesi başvuru süreçleri ile temelinde aynı kalsa da başvuruların gereksinimleri ve başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin, Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi sadece kendi bünyesindeki alt kategorilerde çalışan ve AB vatandaşı olmayan kişilere verilmektedir. Başvuru sahiplerinin İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurularında seçtikleri vize türüne özel olan bazı şartları sağlayabildiklerini göstermesi gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması zor başvurulardır. Başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru prosedürlerinin titizlikle takip edilmesi ve başvurulan vize türünün gerektirdiği şartların sağlanması gerekmektedir. Farklı İngiltere Çalışma Vizesi türleri, bu vize başvurularının gereksinimleri ve İngiltere vizesi başvurularınızda firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız, sizin için en uygun vize türünü seçebilmeniz ve bu vize türünün gereksinimleri konusunda detaylı bilgi alabilmeniz açısından yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Firmamız uzmanları ile iletişime geçerek İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere çalışma izni alınması, vize başvuruları ve vize başvurularının gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 1006 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular