image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği STK Hibe Programı Nedir?

İngiltere Büyükelçiliği STK Hibe Programı, İngiliz Hükümeti’nin Türkiye’ye yönelik dış politika hedefleri doğrultusundaki aktiviteleri destekleyen bir hibe programıdır.

İngiliz Hükümeti’nin Türkiye’ye yönelik dış politika hedefleri doğrultusundaki aktiviteleri destekleyen İngiltere Büyükelçiliği STK Hibe Programı bulunmaktadır. Bu hibe programı, proje tekliflerinde Öncelikli Alanları yani aşağıda belirtilen alanlardan en az bir tanesini içeren projelere hibe vermektedir. Öncelikli Alanlar şunlardır;

  • Hukukun Üstünlüğü’nü güçlendirmeye yönelik çalışmalar; Yargı Reformu, Yolsuzlukla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele, İnsan Haklarının Desteklenmesi
  • Türkiye’de Demokratik Hükümet ve Ekonomik Reformların desteklenmesi
  • Çatışmaların Barışcıl Yollarla Çözümü, Diyalog Geliştirme
  • Suriyeli Göçmenlerin Türkiye’de hak ve hizmetlerine ulaşımının desteklenmesi
  • Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Standartlarının tanıtılması

İngiltere Büyükelçiliği STK Hibe Programı’na kurum ve kuruluşlar başvuru yapabilmektedir. Bireysel başvurular kabul edilmemektedir. Başvurular değerlendirilirken mali ve operasyonel kapasite, ilgililik, metodoloji, sürdürülebilirlik, bütçe ve uygun maliyet gibi ölçütlere göre değerlendirilmektedir.

İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma konularında faaliyette bulunmamaktadır. İngiltere vizesi başvuru dosyaları, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu hariç başka hiçbir İngiltere Konsolosluğu biriminde değerlendirilip sonuçlandırılamaz ya da başvurular doğrudan yapılamaz. Bu birimlerden biri olan Ankara’daki büyükelçiliğin İngiltere ile Türkiye arasındaki siyasi, diplomatik, ticari ilişkileri yürütme gibi görevleri bulunmaktadır. Yani büyükelçiliğinin görevleri genellikle devletlerarası görevlerdir. Dolayısıyla vize başvurularının büyükelçiliğe yapılması ya da büyükelçilik tarafından değerlendirilmesi söz konusu değildir.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1207 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular