image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği İstanbul İçerisinde Midir?

İngiltere Büyükelçiliği İstanbul içerisinde değildir. İstanbul’da bulunan İngiltere temsilciliği birimi İngiltere Başkonsolosluğudur. İstanbul’da büyükelçilik bulunsaydı dahi bu temsilciliğe doğrudan müracaat edilerek vize başvurusu yapılması mümkün olmayacaktır.

İngiltere Büyükelçiliği İstanbul içerisinde bulunmamaktadır. İstanbul içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimi büyükelçilik değil İngiltere Başkonsolosluğudur. 

İngiltere Büyükelçiliği İstanbul içerisinde bulunsaydı dahi bu temsilcilik birimine doğrudan müracaat edilmesi ile vize başvuru randevusu almak, vize başvurusunda bulunmak vb. işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Vize işlemlerine devam edilebilmesi için alınması gereken başvuru randevusu İngiltere temsilciliği birimlerinden değil UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesi üzerinden alınmaktadır. Başvuru randevusu olmadığı takdirde vize başvuru dosyasının teslim edilmesi ve başvurunun gerçekleşmesi mümkün değildir.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmesi için firmamız aracılığı ile başvuruda bulunulması durumunda uzmanlarımız tarafından sağlanacak belge listesindeki belgeler toplanmalı, tercümesi gerekli belgelerin tercümeleri yapılarak başvuru dosyasına eklenmeli, varsa vize/başvuru ücretleri ödenmelidir. Bu noktada uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevudan önce başvuru dosyası hazırlanmış olmalıdır. Hazırlanan başvuru dosyalarının başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (beyaz arka planda fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte başvuru sahipleri tarafından randevunun alındığı İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile başvuru süreci tamamlanmaktadır. Vize başvuru süreci ve başvurularda izlenmesi gereken prosedürler hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme yetkisi büyükelçiliğe değil İngiltere Başkonsolosluğuna tanınmıştır, yani İngiltere Büyükelçiliği İstanbul içerisinde olmamakla birlikte olsaydı dahi vize başvurularının bu İngiltere temsilciliği biriminde değerlendirilmeleri mümkün olmayacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile irtibata geçebilir, İngiltere vizesi, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1314 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular