image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Randevu Vermekte Midir?

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul randevu alınabilecek merci değildir. Vize başvuru randevuları UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesi üzerinden alınmaktadırlar.

İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir. Bununla birlikte doğrudan başkonsolosluğa müracaat edilerek vize başvurusunda bulunulması mümkün olmamaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul randevu alınabilecek merci değildir. İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için alınması gereken başvuru randevuları İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumunun (UK Visas & Immigration) resmî web sitesinden alınırlar. Başvurularınızı firmamız aracılığı ile gerçekleştirmeniz durumunda firmamız uzmanları sizlerle iletişime geçerek başvuru randevusunun alınmasını sağlayacaklardır. Vize başvurularında kullanılacak olan başvuru dosyaları bu randevunun gün ve saatinden önce hazırlanmış olmalıdırlar.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için oluşturulacak başvuru dosyalarında bulunması gereken bazı belgeler vardır. Firmamız uzmanları firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda başvuru sahiplerine gerekli belgelerin tam bir listesini sunacaklardır.  Başvuru dosyasının oluşturulabilmesi için bu belgelerin toplanması, belge tercümelerinin yapılarak dosyaya eklenmesi, vize/başvuru harcı ödenerek başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gereklidir. Tamamlanan başvuru dosyaları vize başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik bilgileri (beyaz arka planda yüzlerini detaylı olarak gösteren fotoğraf ve el parmaklarının izleri) ile birlikte başvuru sahipleri tarafından İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilirler. Vize başvuru dosyaları İngiltere temsilcilik birimlerine teslim edilmediğinden İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul randevu verseydi dahi başvurunun başkonsolosluğa teslim edilmesi mümkün olmayacaktır. Vize başvuru prosedürleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul randevu vermemenin yanı sıra vize başvurularının sonuçlarının alınabileceği merci de değildir. İngiltere vizesi başvurularının sonuçları, pasaport ve diğer belgelerle birlikte başvuru hangi İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapıldıysa o başvuru merkezinden alınabilmektedir.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 881 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular