image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurularını Değerlendirir Mi?

İngiltere Ankara Büyükelçiliği yapılan vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip değildir. Türkiye’de yapılan başvurular İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Ankara içerisinden veya Türkiye’de İngiltere Vize Başvuru Merkezinin olduğu herhangi bir şehirden yapılan vize başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkilerine sahip değildir. Bu yetkiler İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna tanınmıştır.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etme yetkisine sahip olsaydı dahi Türkiye’de bulunan İngiltere temsilciliği birimlerine doğrudan müracaat edilerek vize başvurusunda bulunmak, vize başvurusu randevusu almak, vb. işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Vize başvurularının yapılabilmeleri için alınması gereken başvuru randevuları temsilciliklerden değil İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumunun (UK Visas & Immigration) resmî web sitesinden alınırlar. Başvurularınızı CSS Legal aracılığı ile gerçekleştirmeniz durumunda firmamız uzmanları sizler ile irtibat halinde başvuru randevusunu alacaklardır. İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için oluşturulması gereken başvuru dosyaları bu randevunun gün ve saatinden önce hazır olmalıdırlar.

Vize başvuruları firmamız aracılığı ile gerçekleştirildikleri takdirde uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgeler tamamlandıktan, tercümesi gereken belgelerin tercümeleri yapıldıktan, eğer mevcut ise vize ücretleri ödendikten ve vize başvuru formu doldurulduktan sonra alınmış randevunun gün ve saatinde başvuru sahipleri tarafından İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. Başvuru dosyaları ile birlikte aynı zamanda başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) de sunulmalıdır.  Vize başvurusu hangi ilden gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin başvuru dosyaları değerlendirilmek üzere İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilirler, yani Ankara’dan gerçekleştirilen başvuruların İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmeleri mümkün değildir. Vize başvurularının gereksinimleri ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1446 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular