image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi Nasıl Alınabilir?

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi alabilmek için izlenmesi gereken prosedürler bulunmaktadır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi, akademik araştırma yapmak amacı ile Birleşik Krallık’a kısa süreli (6 ila 12 ayla sınırlı olmak koşulu ile) seyahat etmek isteyen akademisyenlere sunulan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi başvuruları, uzmanlarımız tarafından sunulacak belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretinin yatırılmasının ardından İngilizce olarak doldurulacak başvuru formunun doldurulması, uzmanlarımızla iletişim halinde alınmış olacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (beyaz arka planda yüzünün detaylarını gösteren fotoğraf ve on parmağının izleri) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahiplerinin elden teslim etmesi ile yapılmaktadır.

Başvuru dosyasına ek olarak İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi başvurularında kişinin bünyesinde araştırma yapacağı akademik kurumdan alacağı davet mektubunun bulunması önemlidir. Bu davet mektubu kişinin İngiltere’ye seyahat amacını bildirmektedir ve mutlaka başvuru dosyasında bulunmalıdır. 

Davet mektubu haricinde başvuru sahibinin İngiltere’de geçireceği zaman içerisinde oluşacak masrafları karşılayacağını ve araştırma yaptığı akademik kurumdan ücret almayacağını belgelemek için maaş bordrosu, tapu gibi belgeleri de sunmalıdır. Bu belgeler, başvuru sahiplerinin İngiltere’de geçirecekleri zaman içerisinde ve özellikle de İngiltere’den dönüşleri esnasında devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmayacaklarını ispat etmeleri açısından gereklidir. CSS Legal ile iletişime geçmeniz ve başvurularınızı firmamız aracılığı ile yapmanız durumunda uzmanlarımız başvuracağınız vizenin türüne bağlı olarak gerekecek belgelerin tam bir listesini size sunacaklardır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi gereksinimleri, İngiltere vizesi gereksinimleri, vize süreçleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1000 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular