image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi, diğer İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizelerinde olduğu gibi başvuru sahibinin talebine ve başvurunun niteliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İngiltere vatandaşlığı ya da İngiltere’de sürekli oturum izni bulunan kişilerin birinci dereceden akrabalarına kısa süreli (1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun olmamak üzere) ziyaret hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer ziyaretçi kapsamlı vizelerde olduğu gibi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesinin de çeşitli sınırlamaları vardır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi başvuru sahibinin talebine ve başvurunun niteliğine bağlı olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedir. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, diğer İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinde olduğu gibi 6 ay ya da 2-5-10 yıl için verilmektedir. Bu noktada başvuru/vize sahiplerinin dikkat etmeleri gereken husus, gelecek başvurularında ya da Birleşik Krallık’a girişlerinde sorun yaşamamaları açısından 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta bulunmamalarıdır. Bu durum verilen vizenin toplam süresinden bağımsızdır, yani 2-5-10 yıllık vize sahibi olan kişiler de bu hususa dikkat etmek durumundadırlar. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi sınırlamaları ve kuralları ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi ya da Birleşik Krallık içerisinde 1 yılda toplam bulunma süresi uzatılamamaktadır. Aynı zamanda ziyaret kapsamlı vize türlerinden başka vize türlerine geçiş yapılması, Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde mümkün olmamaktadır. Farklı vize türlerine başvuru yapmak isteyenlerin Birleşik Krallık’tan çıktıktan sonra başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere Aile Ziyareti Vize süresi, vize süreleri, vize başvuruları, vize başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 963 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular