image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği Nerede Bulunabilir?

İngiltere Aile Ziyareti Vize dilekçe örneği olarak başvuru sahibinin İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi ya da İngiltere vatandaşı olan birinci dereceden akrabalarının yazacağı davet mektubu sayılabilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, alındığı takdirde kişilere sürekli oturum izni sahibi ya da İngiltere vatandaşı olarak İngiltere’de bulunan birinci dereceden akrabalarını kısa süreli (1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan kısa olmak kaydıyla) ziyaret hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi, başvuru dosyalarına eklenmesi gereken belgeler başvurunun niteliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vize dilekçe örneği olarak başvuru sahibinin ziyaret etmeyi planladığı ve İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi ya da İngiltere vatandaşı birinci dereceden akrabası tarafından yazılacak olan davet mektubu gösterilebilir. Davet mektupları kişinin seyahat amacının aile ziyareti olduğunu bildirebilmek açısından önem taşırlar ve İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında mutlaka bulunması gereken belgeler arasındadırlar. Davet mektuplarının içerikleri ve yazımları hakkında bilgi edinmek isteyenler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin İngiltere’ye gidiş amaçlarının aile ziyareti olduğunun yanı sıra 6 ayın sonunda ülkeden çıkacakları, İngiltere’de bulundukları süre içerisinde ve özellikle de ülkeden çıkışlarında devlet yardımına muhtaç olmayacakları gibi hususları belgelemeleri gerekmektedir. Buna uygun olarak konaklanacak yerleri bildirmek için otel rezervasyonları, ülkede bulunulacak süreyi bildirmek için uçak biletleri, Türkiye’de yerleşik düzen sahibi olduklarını kanıtlamak için tapu belgeleri, masrafların karşılanacağını gösterebilmek için maaş bordroları vb. belgeler de başvuru dosyalarında bulunmalıdır. Başvuruların başarılı olabilmesi için kişinin seyahatinin makul olması şartı aranmaktadır. Kişinin imkânları dahilinde ayarlamalarda bulunması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi ihtimalini doğrudan etkilemektedir. Örneğin, asgari ücret ile çalışan birisinin first class uçak bileti alması makul olmayacağından başvurusu reddedilecektir. 

CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilir, İngiltere Aile Ziyareti Vize dilekçe örneği, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili her tür konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1959 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular