image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlık Kanunu Çerçevesinde İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

İngiliz vatandaşlık kanunu çerçevesinde İngiltere vatandaşlığı alınabilmesi için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken bazı koşullar vardır. İngiltere vatandaşlığı başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlık kanunu çerçevesinde İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. 

İngiltere vatandaşlığı başvurularında sağlanması gereken şartlar arasında başvurudan önce en az 5 yıl süre ile İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de bulunmuş olmak vardır. Bununla birlikte başvuru sahipleri vatandaşlık başvurusunda bulunmadan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalılardır. Vatandaşlık başvurusunun süre gereksinimi hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlık kanunu çerçevesinde İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmek için başvuru sahiplerinin sabıka kayıtlarının temiz olması gerekmektedir. Bununla birlikte başvuru sahipleri İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) son 10 yıl içerisinde yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmalıdır.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da aranmaktadır. Başvuru sahipleri bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından veya Trinity College London’un ilgili sınavından başarılı olmak durumundadırlar. Dil bilgisi şartını sağlamak için girilmesi gereken sınavların yanı sıra başvuru sahipleri Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek durumundadırlar. Life in the UK sınavından başarılı olunmaması halinde İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılamaz. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlık kanunu, İngiliz vatandaşlık başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1115 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular