image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığından Çıkma Nasıl Yapılabilir?

İngiliz vatandaşlığından çıkma gereksinimi olması durumunda bu işlem çeşitli koşullara bağlı olarak talep edilebilmektedir. Vatandaşlıktan çıkma hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı sahiplerinin çeşitli durumlarda bu vatandaşlıktan çıkma talebinde bulunmaları mümkün olabilmektedir. 

İngiliz vatandaşlığından çıkma işleminin gerçekleşmesi için başvuruda bulunacak kişilerin sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Vatandaşlıktan çıkma başvurusunda bulunacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları ve akli dengelerinin yerinde olması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış kişilerin de bazı durumlarda vatandaşlıktan çıkma başvurusunda bulunmaları mümkün olabilmektedir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek kimlerin vatandaşlıktan çıkma başvurusunda bulunabilecekleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığından çıkma işleminin yapılabilmesi için kişinin vatandaşlıktan çıkma sebebinin iki kategoriden birisine uygun olması gereklidir. Bu kategorilerden ilki kişinin başka bir ülkenin vatandaşlığına sahip olmasıdır. Tek vatandaşlığı İngiltere’de olan kişilerin vatandaşlıktan çıkma başvurusu yapmaları mümkün değildir. İkinci kategori ise vatandaşlıktan çıkma başvurusunda bulunan kişilerin başka bir ülkenin vatandaşlığına başvurmuş olmaları, bu başvurunun olumlu sonuçlanmış olması ve bu vatandaşlığa geçme süreçlerinin İngiltere vatandaşlığını bırakmaları şartı taşıyor olmasıdır.

Kişilerin İngiliz vatandaşlığından çıkmış olmaları durumunda aile üyeleri bu durumdan etkilenmemektedir, yani aile içerisinden birisi vatandaşlıktan çıktığı takdirde ailenin kalanı İngiltere vatandaşı olarak kalabilmektedir. Diğer yandan kişilerin vatandaşlıktan çıkmaları gelecekte doğabilecek olan çocuklarının statüsünü doğrudan etkilemektedir. Vatandaşlıktan çıkma işleminin kimleri etkileyeceği hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı, İngiliz vatandaşlığı başvuruları ve İngiliz vatandaşlığından çıkma hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1597 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular