image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı için gerekli evraklar, başvuru süreci ve gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin bazı koşulları sağlamaları ve bu koşulların sağlandığını belgelemeleri gerekmektedir. İngiliz vatandaşlığı başvurularında ispat edilmesi gereken hususlar ve İngiliz vatandaşlığı için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurularının yapılabilmeleri için başvuru sahiplerinin başvurudan önce en az 5 yıl süre ile İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Bu hususun ispat edilebilmesi için başvuru dosyasına fatura, kira sözleşmesi, vb. belgeler eklenebilmektedir. Benzer şekilde başvuru sahiplerinin 5 yıllık süre içerisinde 450 günden fazla, başvurudan önceki son 12 ay içerisinde de 90 günden fazla süreyle İngiltere dışında bulunmamış olmaları ve bunu ispat etmeleri gereklidir. Başvuru sahiplerinin ülke giriş-çıkış kayıtlarının yer aldığı pasaport bu hususun ispatında kullanılabilmektedir. Vatandaşlık başvurularında ispat edilmesi gereken hususlar ve bu hususların ispatı için kullanılabilecek evraklar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı için gerekli evraklar arasında başvurularda aranan İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartının sağlandığına dair sınav sonuç belgesi de yer almaktadır. Başvuru sahiplerinin bu şartı sağlayabilmeleri için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarında veya Trinity College London’un ilgili sınavında başarılı olmuş olmaları gerekmektedir.

İngiliz vatandaşlığı başvurularında başvuru sahiplerinin girmeleri gereken bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavdan geçildiğini ispat etmek için gereken sonuç belgesi vatandaşlık başvurusu yapılabilmesi için mutlaka bulunmalıdır. Life in the UK sınavı hakkında web sitemizin ilgili sayfasını inceleyerek veya firmamız danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 2832 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular