image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgelerin neler oldukları ve nasıl temin edilebilecekleri firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda başvuru sahiplerine bildirilecektir.

İngiliz vatandaşlığı başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin bazı şartları sağladıklarını belgelemeleri gerekmektedir. İngiliz vatandaşlığı başvurularında ispat edilmesi gereken hususlar ve İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgeler hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurularında bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin başvurularından önce en az 5 yıl süre ile İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri aynı zamanda başvurudan önce 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalıdır. Bu hususun ispatı için başvuru sahibinin fatura, kira sözleşmesi vb. belgeleri başvurularında kullanmaları mümkündür. Benzer şekilde başvuru sahibinin 5 yıllık süre içerisinde 450 günden, başvurudan önceki son 12 ay içerisinde de 90 günden uzun süreyle İngiltere dışında bulunmamış olması gerekmektedir. Bu hususun ispatı için başvuru sahiplerinin ülkeye giriş-çıkış kayıtlarının bulunduğu pasaport sunulabilmektedir. 

İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgeler arasında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağladığının ispatı için gereken sınav sonuç belgesi de yer almaktadır. İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Bu şartı sağlamak için başka ne yapılması gerektiği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Buna benzer olarak başvuru sahiplerinin İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar hakkında soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını geçmeleri ve sonuç belgesini başvurularında sunmaları gereklidir. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, İngiltere vizeleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1017 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular