image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Alma İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı alma için gerekenler hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurularının yapılabilmeleri için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken şartlar arasında yeterli süre ve belirli statü ile İngiltere’de bulunmuş olma şartı vardır. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin başvurudan önce en az 5 yıl boyunca İngiltere vizesi sahibi olarak ve başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni sahibi olarak İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri 5 yıllık süre içerisinde 450 günden fazla, başvurudan önceki son 12 ay içerisinde ise 90 günden fazla süre ile İngiltere dışına çıkmamış olmalıdırlar. İngiltere vatandaşlık başvurularının süre gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı alma için başvuru sahibinin sabıka kaydının temiz olması gereklidir. Başvuru sahipleri son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik kanunlarını herhangi bir şekilde ihlal etmemiş olmalıdırlar.

İngiliz vatandaşlığı alma için gerekenler arasında başvuru sahiplerinin İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağladığını ispat eden ve IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birinin sonuç belgesi yer almaktadır. Başvuru sahipleri, Trinity College London’un ilgili sınavına girerek de bu şartı sağlayabilmektedirler.

Dil bilgisi yeterlilik şartının sağlanmasının yanı sıra başvuru sahiplerinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından geçmeleri de İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmeleri için gereklidir. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek görüşebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri, vatandaşlık başvurularında sağlanması gereken şartlar ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 970 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular