image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Çifte Vatandaşlık Mümkün Müdür?

İngiliz çifte vatandaşlık alınması İngiltere’nin vatandaşlık başvurusunda bulunan kişilerin diğer vatandaşlıklarından çıkmasını gerekli kılmaması sebebiyle ve başvuru sahipleri bazı şartları sağlarlar ise mümkün olabilmektedir.

İngiliz çifte vatandaşlık alınması İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılması ve başvurunun olumlu sonuçlanması ile mümkün olabilmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunulması için başvuruda bulunacak olan kişilerin önceden sahip oldukları vatandaşlıklarından çıkmaları şartı aranmamaktadır.

Bununla beraber, İngiliz çifte vatandaşlık alınması için vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin sağlamaları gereken çeşitli şartlar bulunmaktadır. Firmamız uzmanları ile iletişime geçerek vatandaşlık başvuruları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması gerekmektedir. Bu kişiler herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmalarının yanı sıra İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) son 10 yıl içerisinde yalan beyanda bulunmamış ve son 3 yıl içerisinde göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş olmalıdır.

İngiliz çifte vatandaşlık alınabilmesi için yapılacak İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken sınavlar mevcuttur. Vatandaşlık başvurularında başvuru sahiplerinin belirli bir seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olması şartı aranmaktadır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmak durumundadırlar.

Dil bilgisi yeterlilik sınavının yanı sıra başvuru sahipleri Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavında da başarılı olmalılardır. Life in the UK sınavında İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar hakkında sorular yer almaktadır. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, çifte vatandaşlık, çifte vatandaşlık için sağlanması gereken şartlar ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1487 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular