image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Gri Pasaport Sahiplerinin İngiltere Vizesi Alması Gerekir Mi?

Gri pasaport sahiplerinin yeşil ve bordo pasaport sahiplerinde de olduğu üzere İngiltere vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye gidebilmesi mümkün olacaktır.

İngiltere’ye geçici görevlendirme için kısa süreli gidecek olan kişiler gri pasaport alabilmektedir. Gri pasaport sahiplerinin ise İngiltere’ye gidebilmesi için yeşil ve bordo pasaport sahipleri gibi İngiltere vizesi alması gerekir. İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için gri pasaportun en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Çünkü en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportu bulunan kişiler vize başvurularını yapabilirler. Çünkü kısa süreli İngiltere’de bulunacak kişilerin alacağı ziyaret kapsamlı vize türleri İngiltere’de hangi süre ile bulunulacağının bir önemi olmaksızın en az 6 aylık süreyle verilmektedir.

Pasaport türlerinden yalnızca diplomatik pasaportta (siyah) 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere’de vize almaya gerek olmaksızın bulunulabilmektedir. Bunun dışındaki umumi pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportuna (gri) sahip olan başvuru sahiplerinin ise mutlaka İngiltere vizesi almaları gerekir.

Geçerli olan pasaportlarının yanı sıra başvuru sahipleri başvurularında önceki pasaportlarının numaraları, başlangıç ve bitiş tarihleri, iptal olduysalar neden iptal edildikleri gibi hususları da belirtmelidirler.

Son olarak belirtmemiz gerekirse; sahte bilgi, belge, pasaport vb.nin dosyada olması neticesinde reddedilen bir başvuru sahibi İngiltere’ye girmekten 10 yıl süre ile men edilebilir. Bu hususa dikkat edilerek başvuru yapılması herhangi bir problemle karşılaşmamak adına yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6611 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular