image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara İngiltere Büyükelçiliği Nerededir?

Ankara İngiltere Büyükelçiliği direkt olarak müracaat edilmesi ile vize başvurusunda bulunulmasına veya vize başvuru randevusu alınmasına imkân sağlayabilen bir İngiltere temsilciliği birimi değildir. Türkiye’den vize başvurusunda bulunulması için doğrudan İngiltere temsilciliklerine başvurulması mümkün olmamaktadır.

Ankara İngiltere Büyükelçiliği, Şehit Ersan Caddesi, 46/A, Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan İngiltere vatandaşlarının bu adrese giderek yardım talebinde bulunmaları mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise doğrudan büyükelçiliğe müracaat edemeyeceklerinden dolayı büyükelçiliğin adresi bu kişilere fayda sağlamamaktadır.

İngiltere vizesi başvuruları doğrudan İngiltere temsilcilik birimlerine müracaat edilmesi ile yapılamamaktadır. Başvuruların tamamlanabilmesi için gerekli belgeler toplanıp, belgelerin tercümeleri yapılıp, vize harçları ödenip, başvuru formu doldurulduktan sonra uzmanlarımızla iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce hazırlanacak olan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) eşliğinde bizzat başvuru sahiplerince randevunun alındığı İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. CSS & Co Legal Services aracılığı ile gerçekleştirilecek olan başvurularda firmamızın vize ve göçmenlik hukuku uzmanları başvuru sahiplerine gereken belgelerin tam bir listesini tedarik edecek, başvuru sahipleri ile iletişim halinde vize başvuru randevusunu alacak ve başvuru sahiplerine izlenmesi gereken prosedürler hakkında gerekli bilgilendirmelerde bulunacaklardır.

Ankara İngiltere Büyükelçiliğinin vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkileri yoktur. Ankara’da İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmasından ötürü Ankara’dan vize başvurusunda bulunulması mümkündür fakat bu başvurular büyükelçiliğe değil İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek bu temsilcilikte işlem görürler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya İngiltere’de Londra, Türkiye’de Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vizeleri, vize başvuruları, vize başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 1414 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular