image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşmasının Özellikleri Nelerdir?

“Ankara Antlaşmasının özellikleri nelerdir?” sorusu sıklıkla danışanlardan gelen bir soru olup firmamız uzmanlarınca bu başvurulara dair detaylı bilgi ve danışmanlık sağlanmaktadır.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında AB ülkeleri ile İngiltere arasında imzalanan bir antlaşmadır. Bu anlaşma sözleşmenin imzalandığı dönemde AB ülkelerinde geçerli olan iş kurma iznine dair kanun ve yönetmeliklerin ileride de aynı şekilde uygulanacağının garantisini veren bir antlaşmadır. Bu antlaşma bağlamında ortaya çıkan Ankara Antlaşması Vizesi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları AB ülkelerinde oldukça avantajlı haklara sahip olarak başvuru yapabilmekte ve kendi işini yapmak üzere çalışma izni alabilmektedir.

“Ankara Antlaşmasının özellikleri nelerdir?” sorusu sıklıkla danışanlardan gelen bir soru olup firmamız uzmanlarınca bu başvurulara dair detaylı bilgi ve danışmanlık sağlanmaktadır. Kısaca bahsedecek olursak da Ankara Anlaşmasının özellikleri şunlardır;

  • İngiltere'de yapılacak işi serbest meslek sahibi olarak yapacak olmak,
  • Serbest meslek sahibi olarak İngiltere'de çalışılacak iş alanı ile ilgili mesleki yeterliliğe sahip olmak,
  • İşi başlatabilecek ve kâra geçmeye başlayana dek İngiltere'deki hayatı idame ettirebilecek seviyede sermayeye sahip olmak, (Bu paranın kaynağının açıkça ispat edilebiliyor olması da çok önemlidir.)
  • Başka bir kişiye ihtiyaç olmaksızın işini yapabilecek ve yaşamını idame ettirebilecek seviyede İngilizce bilmek,
  • İngiltere'de yapılacak işin, başvuru sahibinin ve varsa ailesinin (eş/partner ve çocuklar) yaşam masraflarına yetecek miktarda kâr getirmesi.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 926 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular