image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Süresi Ne Kadardır?

Ankara Antlaşması süresi, bu kapsamda iş kurmak isteyen 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 1 yıldır.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında imzalanmış olup AB ülkelerinde iş kurmak ve yerleşmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj sağlayan istisnai bir anlaşmadır. Bu anlaşmadan doğan İngiltere vizesi başvurusu ise Ankara Antlaşması Vizesidir. Bu vize ile İngiltere’de iş kuran pek çok Türkiyeli serbest meslek sahibi bulunmaktadır. Bu avantajlı vize türünden her geçen gün daha fazla T.C. vatandaşı yararlanmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi ilk başvuru sonrası verilen vize süresi 1 yıl olup uzatma başvuruları sonrası 3 yıla kadar uzatma alınmaktadır. Dolayısıyla Ankara Antlaşması süresi, bu kapsamda iş kurmak isteyen 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 1 yıldır. Uzatma başvurularıyla birlikte İngiltere’de toplamda 4 yıl kalan kişiler süresiz oturum iznine başvuru yapabilir. Süresiz oturum izni olumlu sonuçlanan kişiler 1 yıl ve İngiltere’de toplamda 5 yıl bulunmalarının ardından çifte vatandaşlık kazanabilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 933 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular