image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Sonuçlanma Süresi Nedir?

Ankara Antlaşması sonuçlanma süresi, İngiltere’den yapılan başvurularda 6 aya kadar İngiltere dışındaki ülkelerden yapılan başvurularda ise 3 aya kadardır.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanan bir anlaşma olmakla beraber İngiltere bu anlaşmayı imzalayan devletler arasında bulunmamaktadır. O dönemde AB üyesi olmayan İngiltere 1973 yılında birliğe girerek bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Ankara Antlaşması Vizesi ise Ankara Anlaşması hükümlerine dayanmakta olan bir İngiltere vizesi türü olarak ortaya çıktı. Bu vize türü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurabilmeleri ve ilerleyen süreçte İngiltere’ye yerleşebilmeleri ve hatta İngiltere vatandaşlığı alabilmeleri için pek çok avantaj sağlamaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularının sonuçlanma süresi başvuru yapılan ülkeye bağlı olarak değişmektedir. Daha doğrusu İngiltere içinden mi dışından mı yapıldığına bağlı olarak değişmektedir. Ankara Antlaşması sonuçlanma süresi, İngiltere’den yapılan başvurularda 6 aya kadar İngiltere dışındaki ülkelerden yapılan başvurularda ise 3 aya kadardır. Bu sürenin kısalması için Öncelikli/Hızlandırılmış Servisler kullanılması ise mümkün değildir. Ankara Antlaşması kapsamında başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri firmamız uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi ve profesyonel vize danışmanlığı hizmeti alabilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1847 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular