image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Şikayet İçin Nereye Başvurulur?

Ankara Antlaşması şikâyet için İngiltere Konsolosluğuna başvurulamamakta, ancak başvuru yapılan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak itiraz başvurusu yapılabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanan Ankara Anlaşması (ECAA) hükümlerine dayanmakta olan bir İngiltere vizesi türüdür. 1963 yılında AB üyesi olmayan İngiltere, 1973 yılında birliğe katılmış ve bu anlaşmayı da dolaylı olarak kabul etmiştir. Bu anlaşmanın hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkan Ankara Antlaşması Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurabilmeleri ve ilerleyen süreçte İngiltere’ye yerleşebilmeleri için pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu vize türü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de kendi işlerini kurmak suretiyle İngiltere’de göçmenlik statüsü kazanmalarına olanak veren bir İngiltere çalışma vizesi türüdür.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılan vize başvuruları başvuru prosedürüne uygun, ikna edici ve gerçekçi şekilde yapıldığı takdirde olumlu sonuç alma ihtimali artacaktır. Ancak tam tersi bir durumda vize reddi, başvuru yasağı gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilecektir. Bu tip bir durumda Ankara Antlaşması şikâyet için İngiltere Konsolosluğuna başvurulamamakta, ancak başvuru yapılan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak itiraz başvurusu yapılabilmektedir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1490 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular