image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Rusya İçin Geçerli Midir?

Ankara Antlaşması Rusya için geçerli olmayıp bu anlaşma yalnızca Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir.

Ankara Antlaşması Avrupa Birliği ile Türkiye arasında imzalanmış olup yalnızca bu ülkeleri kapsamaktadır. Dolayısıyla Ankara Antlaşması Rusya için geçerli değildir. Bu anlaşma kapsamında en avantajlı olarak iş kurulabilen ülke İngiltere’dir. Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması hükümlerine dayanmaktadır. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir vize türü olan bu İngiltere vizesi alındığı takdirde başvuru sahiplerine pek çok geniş kapsamlı hak sağlamaktadır. 

Çalışma ve oturum iznini kapsayan bu vize başvurusu, kendi mesleğini serbest meslek erbabı olarak yapmak isteyen, herhangi bir kişi veya şirketin direktifi veya kontrolü altında sabit gelir elde etmeden, tamamen bağımsız olarak kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapacak kişileri kapsamakta olup kendi gelir vergisi ve sosyal sigorta payını yine kendisi ödeyecek olan ve sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.

İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında iş kurmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler. Firmamız İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvuru yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracaktır.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 968 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular