image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Parmak İzi Nerede Alınır?

Ankara Antlaşması parmak izi ile biyometrik fotoğraftan oluşan biyometrik bilgiler İngiltere Vize Başvuru Merkezinde başvuru dosyasıyla birlikte alınmaktadır.

1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Anlaşması (European Community Association Agreement-ECAA), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma kapsamında yapılan vize başvuruları iş kurmak için gerekli olan mesleki yeterlilik, İngilizce bilgisi, sermaye gibi şartlara işi kurabilecek seviyede sahip olmanın yeterli olduğu vize başvurusu olması İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oldukça avantajlıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu hem İngiltere’den hem de Türkiye’den yapılabilmektedir. Her iki ülkeden de yapılan başvurularda Ankara Antlaşması parmak izi ve biyometrik fotoğrafın başvuruda belgeler ve bu belgelerin tercümelerinden oluşan başvuru dosyasıyla birlikte sunulması gerekmektedir. Bu biyometrik bilgiler olmaksızın geçerli bir İngiltere vizesi başvurusu yapılamayacağı hususuna dikkat edilmelidir. Bu başvurularda dikkat edilmesi gereken tüm hususlar ile ilgili detaylı bilgi almak üzere CSS Legal danışmanlarıyla iletişime geçebilir ve başvurunuzu profesyonel destek alarak gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1781 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular