image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Özellikleri Nelerdir?

Ankara Antlaşması özellikleri içinde en önemlileri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği özel bir vize türü olması ve sermaye, İngilizce, mesleki yeterlilik gibi şartları işi kurabilecek düzeyde sağlayabilmenin yeterli olması özellikleridir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Anlaşması (European Community Association Agreement) hükümlerine dayanan ve yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir vize türüdür.

Ankara Antlaşmasının kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Ankara Anlaşması özellikleri içinde en önemlileri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği özel bir vize türü olması ve sermaye, İngilizce, mesleki yeterlilik gibi şartları işi kurabilecek düzeyde sağlayabilmenin yeterli olması özellikleridir.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurularının kendine özgü diğer özellikleri şunlardır; İngiltere'de yapılacak işin serbest meslek sahibi olarak yapılacak olması, serbest meslek sahibi olarak İngiltere'de yapılmak istenen iş alanı ile ilgili mesleki yeterliliğe sahip olmak, işi başlatabilecek ve kâra geçmeye başlayana dek İngiltere'deki hayatı idame ettirebilecek seviyede sermayeye sahip olunması ve bu paranın kaynağını açıkça ispat edilebiliyor olmak, başka bir kişiye ihtiyaç olmaksızın işini yapabilecek ve yaşamını idame ettirebilecek seviyede İngilizce bilmek, İngiltere'de yapılacak işin, başvuru sahibinin ve varsa aile bireylerinin (eş ve çocuklar) yaşam masraflarına yetecek miktarda kâr getirmesi.

İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1617 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular