image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Ortak İle İş Kurulabilen Bir Vize Türü Müdür?

Ankara Antlaşması ortak ile iş kurulabileceği gibi tek başına bir iş kurarak, kurulu bir işi devralarak ya da bir şirketin işletme haklarını devralarak da yapılabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, yalnızca İngiltere’de hiç kimseye bağımlı olmadan çalışmak yani kendi işini kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere’de yalnızca serbest meslek sahibi olarak çalışılabilmekte, bir işverene/iş yerine bağlı çalışılamamaktadır. 

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında işi yalnızca serbest meslek sahibi olarak yapma şartı olmasına karşın işi yapma şeklini seçmek başvuru sahibine bırakılmıştır. Bu bağlamda Ankara Antlaşması ortak ile iş kurulabileceği gibi tek başına bir iş kurarak, kurulu bir işi devralarak ya da bir şirketin işletme haklarını devralarak da yapılabilmektedir. Bu işleri kişi kendine bir iş yeri açarak yapabileceği gibi home office (evden) ya da seyyar/mobil olarak da yapabilmektedir.

Ankara Antlaşması başvuru sahiplerinin iş yapacakları sektöre dair de herhangi bir sınırlandırılması bulunmamaktadır. Yani bu kapsamda İngiltere’de iş kuracak olan kişiler yemek/eğlence sektörü, temizlik ve bakıcılık hizmetleri, binek araçlar ve nakliye işleri, dekorasyon/inşaat sektörü, bilgisayar, internet, tasarım ile ilgili meslekler, danışmanlık hizmetleri, eğitim, dış ticaret, sanat dalları, giyim sektörü ile ilgili mesleklerden istedikleri ve bilgi ya da tecrübe sahibi oldukları mesleği Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi alarak yapabilirler.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3202 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular