image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Önemli Maddeleri Nelerdir?

Ankara Antlaşması önemli maddeleri, maddelerinin ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceği (stand-still ilkesi), sözleşmenin imzalandığı dönemdeki kuralların bu vize başvurularında uygulanmaya devam edeceği maddeleridir.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurabilmek için pek çok avantaj sağlayan bir anlaşmadır. Ankara Antlaşması önemli maddeleri içinden biri, maddelerinin ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceği (stand-still ilkesi), sözleşmenin imzalandığı dönemdeki kuralların bu vize başvurularında uygulanmaya devam edeceği maddesidir.

Maddelerin değiştirilmeyeceği ve bu kuralların uygulanmaya devam edeceği garantisi veren Ankara Anlaşması kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvurularında bunların dışında başka önemli maddeler de bulunur. Bu anlaşma kapsamında vize başvurusu yapacak kişilerin işini serbest meslek sahibi olarak yapması, iş ile ilgili mesleki yeterliliğe sahip olması, işi başlatabilecek ve kâra geçmeye başlayana dek İngiltere'de temel masrafları karşılayabilecek seviyede sermayeye sahip olması, bu paranın kaynağının açıkça ispat edilebiliyor olması, başka bir kişiye ihtiyaç olmaksızın işini yapabilecek ve yaşamını idame ettirebilecek seviyede İngilizce bilmesi de Ankara Antlaşması maddelerince gerekmektedir.

Ankara Anlaşması maddelerine dayanan Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından profesyonel destek alarak başvurularını gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1314 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular