image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Ne Zaman İmzalandı?

“Ankara Antlaşması ne zaman imzalandı?” sorusunun cevabı şudur; Ankara Antlaşması 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır.

“Ankara Antlaşması ne zaman imzalandı?” sorusu CSS Legal uzmanlarına sıkça yöneltilen sorulardan biri olup bu sorunun cevabı şudur; Ankara Antlaşması 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. 1963 yılında imzalanmış olan Ankara Antlaşması, günümüzde hala geçerliliğini korumakta olan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni, sürekli oturum, vatandaşlık gibi pek çok hak ve avantaj sağlamaktadır. Anlaşmaya taraf ülkeler, 1963 itibarıyla var olan kuralların antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceğini stand still ilkesi ile garanti altına almıştır. Bu ilke sayesinde bu hükümler hala geçerli olup anlaşmaya taraf ülkelerin vatandaşları için ağırlaştırılamamakta ve sınırlandırma getirilememektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması gerekir. Bu başvurularda başvuru dosyasında özellikle iş planı hazırlığı oldukça önem arz etmektedir. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bunun için firmamız uzmanlarıyla irtibata geçilerek detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alınabilir.

İngiltere ile Türkiye’de vize başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgilerimiz aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak irtibata geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 996 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular