image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Koşulları Nelerdir?

Ankara Antlaşması koşulları diğer çalışma vizesi türlerinde olduğunun aksine kesin sınırları olan koşullar olmayıp işi kurmaya yetecek düzeyde şartları sağlamak yeterli olmaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken Ankara Antlaşması koşulları bulunmaktadır. Bu koşullar puan bazlı sistemin uygulandığı iş kurma vizesi türleri gibi standart şartlar değil, daha esnek şartlardır. O nedenle de şartları sağlamak puan bazlı vize türlerine göre nispeten daha kolaydır. Bu koşulları sağlamak daha rahat görünse de başvurunun ikna edici, gerçekçi ve eksik belgenin/beyanın olmadığı bir başvuru olması önem arz etmektedir. Yalnızca bu İngiltere vizesi ile İngiltere’de iş kuracak olan başvuru sahiplerinin işlerini kurabilecekleri ölçüde başvuru şartlarını sağlayabildiklerini başvuru dosyalarında ikna edici bir şekilde gösterebilmeleri gerekir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için sağlanması gereken şartlardan biri yapılacak olan işin serbest meslek niteliğinde olmasıdır. Yani bu vize bir işverene bağlı olarak çalışmak üzere başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türü değildir. Buna ek olarak başvuru sahibinin başvurusunda kuracağını belirttiği işi kurabilecek ve devam ettirebilecek ölçüde mesleki yeterliliğinin olduğunu da gösterebilmesi gerekir. 

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında bir diğer önemli şart ise başvuru sahibinin işini kurabilecek ve işinden kar elde edene dek İngiltere’deki masraflarını karşılayabileceği miktarda bir sermaye gösterebilmesidir. Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapılabilen Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için sağlanması gereken şartların içerisinde sanılanın aksine İngilizce bilme şartı aranmamaktadır. Bu başvurularda başvuru sahibinin İngiltere’de yaşamını sürdürebilecek ve müşterileriyle bir başka kişiye ihtiyaç duymaksızın iletişim kurabilecek ölçüde dil bilmesi yeterli olmaktadır.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 838 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular