image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Kimler Arasında Yapıldı?

“Ankara Antlaşması kimler arasında yapıldı?” sorusunun cevabı, 1963’te Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler ile Türkiye’dir.

“Ankara Antlaşması kimler arasında yapıldı?” sorusu CSS Legal uzmanlarına sıklıkla yöneltilmektedir. Bu sorunun cevabı, 1963’te Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler ile Türkiye’dir. Bu dönemde İngiltere Avrupa Birliği ülkelerinden biri olmadığı için Ankara Antlaşmasını (European Community Association Agreement) imzalayan ülkeler arasında da yer almıyor. 1973’te birliğe katılan İngiltere, imzalayan ülkeler arasında olmasa da AB’ye girerek bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu.

Ankara Anlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması hükümlerine dayanmaktadır. Hükümlerinin değiştirilmeyeceği garantisine (stand-still ilkesi) sahip olan bu anlaşma kapsamındaki vize başvurularını yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapabilmektedir. Bu İngiltere vizesi alındığı takdirde başvuru sahiplerine pek çok geniş kapsamlı hak sağlamaktadır. Ankara Anlaşması Vizesi alan kişilerin İngiltere’de İngiliz vatandaşları gibi eğitim, sağlık vb. hizmetlerden yararlanabilmek, 4 yıl sonra sürekli oturum izni, 5 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı alma hakkı bulunmaktadır.

İngiltere’de Ankara Antlaşması ile iş kurmak isteyen kişiler bilmelidir ki bu başvurular oldukça karmaşık yapıda olup ikna edici, gerçekçi bir başvuru yapmak çok önem arz eder. Bu başvuruları profesyonel destek alarak yapmak isteyen kişiler CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8174 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular