image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İspanya İçin Geçerli Midir?

Ankara Antlaşması İspanya için geçerli olmakla birlikte iş kurmak isteyenler için pek bir avantajı bulunmamaktadır. Bu nedenle Ankara Antlaşması kapsamında iş kurmak isteyen kişiler sağladığı haklar ve avantajlar dolayısıyla İngiltere’yi tercih etmektedir.

European Community Association Agreement (ECAA) adı verilen Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına AB ülkelerinde sözleşmenin imzalandığı zamanki şartlarla iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere 1963 itibarıyla var olan kuralların antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini de vermektedir.

Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Ankara Antlaşması İspanya için de geçerli olmakla birlikte iş kurmak isteyenler için pek bir avantajı bulunmamaktadır. Dolayısıyla Ankara Antlaşması kapsamında iş kurmak isteyen kişiler sağladığı haklar ve avantajlar dolayısıyla İngiltere’yi tercih etmektedir. Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları sermeye, bilgi, tecrübe, İngilizce bilgisi gibi konularda kısıtlamaların olduğu bir başvuru olmayıp her şartı İngiltere’de işi hayata geçirebilecek düzeyde bilmenin yeterli olduğu bir başvurudur. Bu başvurularda detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3898 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular