image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması ile İngiltere'de Nasıl İş Kurulur?

Ankara Antlaşması ile İngiltere'de iş kurmak için sermaye, dil, bilgi ve tecrübe gibi şartları işi kurabilecek ölçüde sağlayabilmek gerekir.

Ankara Antlaşması (ECAA), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup günümüzde hala geçerliliğini korumakta olan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak ve avantaj tanımaktadır. Anlaşmaya taraf ülkeler, 1963 itibarıyla var olan kuralların antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceğini stand still ilkesi ile garanti altına almıştır. Bu ilke sayesinde bu hükümler hala geçerli olup anlaşmaya taraf ülkelerin vatandaşları için ağırlaştırılamamakta ve sınırlandırma getirilememektedir.

Ankara Antlaşması kapsamında ortaya çıkan Ankara Antlaşması Vizesi ise İngiltere’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı olmaksızın kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurulabilmekte diğer AB ülkelerinde kurulamamaktadır. Ankara Antlaşması ile İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek başvuru prosedürleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvurularını uzmanlarımızla gerçekleştirebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1134 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular