image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması ile Almanya İçinde İş Kurulabilir Mi?

Ankara Antlaşması ile Almanya içinde iş kurmak mümkün olmakla birlikte en çok avantaj sağlayan ülke İngiltere olduğu için Avrupa’da iş kurmayı düşünen kişilerin ilk tercihi İngiltere’dir.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye’nin imzaladığı ve sözleşmeye taraf ülkelerin vatandaşlarına iş kurmak istedikleri takdirde pek çok avantaj sağlayan bir anlaşmadır. Bu anlaşmanın maddelerinden biri olan stand still ilkesi bu anlaşmanın hükümlerinin değiştirilemeyeceği ve sınırlandırılamayacağını garanti altına almıştır.

Ankara Antlaşması ile Almanya içinde iş kurmak mümkün olmakla birlikte en çok avantaj sağlayan ülke İngiltere olduğu için Avrupa’da iş kurmayı düşünen kişilerin ilk tercihi İngiltere’dir. Bunun nedeni, Ankara Antlaşması’nın imzalandığı yıl İngiltere’nin iş kurmak isteyenlere uyguladığı kuralların diğer ülkelerinkinden çok daha esnek olmasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi ile iş kurmak isteyen kişiler bilmelidir ki bu vize türü puan bazlı sistemin uygulandığı İngiltere çalışma vizesi türleri kadar sağlaması zor şartlara sahip değildir. Ancak başvurunun ikna edici ve gerçekçi olması tüm diğer başvurulardan çok daha önemlidir. Bu başvuruların zorlayıcı yanı da bu kısımdır. Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurularını ikna edici, gerçekçi ve titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası ile gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2132 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular