image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hükümlerine Göre İngiltere de İş Kurmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ankara Antlaşması hükümlerine göre İngiltere'de iş kurmak için başvuru sahiplerinin şartları işlerini kurabilecekleri kadar sağlamaları gerekmektedir.

Ankara Antlaşması hükümlerine göre İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her şeyden önce yapması gereken İngiltere’de iş kurabilecek ölçüde vize şartlarını sağlayabilmektir. Bu tek başına yeterli olmayıp başvuru dosyası üzerinde bu şartların ikna edici bir şekilde ispatlanabilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurularının kendine özgü şartları şunlardır; İngiltere'de yapılacak işin serbest meslek sahibi olarak yapılacak olması ve bu işin objektif bir biçimde "serbest meslek" olarak değerlendirilebilecek olması, iş alanı ile ilgili mesleki yeterliliğe sahip olmak, işi başlatabilecek ve kâra geçmeye başlayana dek İngiltere'deki hayatı idame ettirebilecek seviyede sermayeye sahip olunması ve bu paranın kaynağının açıkça ispat edilebiliyor olması, başka birine ihtiyaç olmaksızın işini yapabilecek ve yaşamını idame ettirebilecek düzeyde İngilizce bilmek, İngiltere'de yapılacak işin, başvuru sahibinin ve varsa aile bireylerinin yaşam masraflarına yetecek miktarda kâr getirmesi.

Yukarıda bahsedilen bu şartları ikna edici bir başvuru dosyası ile sağlayabilmek ve Ankara Antlaşması hükümlerine göre İngiltere'de iş kurmak üzere vize alma ihtimalini arttırmak isteyen kişiler başvurularını CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alarak gerçekleştirebilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 980 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular