image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hollanda Tarafından İmzalandı Mı?

Ankara Antlaşması Hollanda tarafından da 1963 yılında imzalanmış olup Hollanda’da da hala geçerliliğini sürdürmektedir.

Ankara Anlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye tarafları arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma taraf ülkelerin vatandaşlarına sözleşmenin imzalandığı günün şartlarını koruyarak ilerleyen yıllarda da iş kurma ve sonrasında yerleşme hakkı sağlamıştır. 1963 yılında birliğin üyelerinden biri olmadığı için anlaşmada imzası bulunmayan İngiltere, 1973 yılında Avrupa Birliği’ne girmesiyle bu anlaşma İngiltere için de bağlayıcı hale gelmiştir.

Ankara Antlaşması Hollanda tarafından da 1963 yılında imzalanmış olup Hollanda’da da hala geçerliliğini sürdürmektedir. Ancak Hollanda’da iş kurmak için anlaşmanın imzalandığı zamanda geçerli olan kanunlar günümüzden pek de farklı değildir. O nedenle bu ülkede Ankara Anlaşması Vizesi kapsamında iş kurmanın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağladığı çok fazla hak ve avantajlar bulunmamaktadır. İngiltere’de ise o dönemde geçerli olan kanun ve uygulamalar bugünküne oranla çok daha sağlaması kolay şartlara sahiptir. O nedenle Avrupa’da iş kurmak isteyen kişilerin ilk tercihi İngiltere’dir.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’de iş kurmak isteyen kişiler şartları nasıl sağlayabilecekleri, iş planının nasıl hazırlanacağı, hangi belgelerin konacağı, başvuru prosedürünün nasıl olduğu gibi konularla ilgili en güncel bilgileri ve danışmanlık hizmetini almak için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1311 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular