image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hangi Ülkeyle İmzalanmıştır?

“Ankara Antlaşması hangi ülkeyle imzalanmıştır?” sorusu zaman zaman firmamız uzmanlarına yöneltilen sorulardan biri olup bu anlaşma 1963 yılındaki AB ülkeleriyle imzalanmıştır.

“Ankara Antlaşması hangi ülkeyle imzalanmıştır?” sorusu zaman zaman CSS Legal uzmanlarına danışanlar tarafından sorulmaktadır. Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. İngiltere ise imzalayan ülkelerden biri olmayıp 1973 yılında birliğe dahil olmasıyla bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Yani bu anlaşma AB’ye girmesiyle birlikte İngiltere için de bağlayıcı olmuştur.

Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak ve avantaj tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma sonucu ortaya çıkan Ankara Antlaşması Vizesi ise İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj sağlamakta olan bir İngiltere vizesi başvurusudur.

Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı olmaksızın İngiltere’de kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabilmesini sağlamaktadır. Bu bağlamda Ankara Anlaşması başvuru sahipleri marangozluk, tesisatçılık, tasarımcılık, öğretmenlik, toptancılık, ressamlık, sporculuk, mankenlik, oyunculuk, metin yazarlığı, işletmecilik vb. birçok işi serbest meslek sahibi olmak koşuluyla yapabileceklerdir.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1087 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular