image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hangi Ülke ile Yapılmıştır?

“Ankara Antlaşması hangi ülke ile yapılmıştır?” sorusu CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarına sıklıkla yöneltilen sorulardan biridir. Ankara Antlaşması (ECAA), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır.

CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarına sıklıkla yöneltilen sorulardan biri “Ankara Antlaşması hangi ülke ile yapılmıştır?” sorusudur. 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması (ECAA), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Ankara Anlaşması, taraf ülkelere 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir.

1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşmasını otomatik olarak kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu. Ankara Antlaşması Vizesi,18 yaş üstünde olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği ve İngiltere’de iş kurma izni veren, Ankara Anlaşması hükümlerine dayanan özel bir İngiltere vizesi türüdür. Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yalnızca İngiltere’de bu vize kapsamında iş kurabilmektedir.

İngiltere’de Ankara Antlaşması kapsamında iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlamaktadır.

İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1212 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular