image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hala Geçerli Mi?

“Ankara Antlaşması hala geçerli mi?” sorusu CSS Legal uzmanlarına sıkça sorulan sorulardan biri olup tüm AB ülkelerinde geçerlidir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması hükümlerine dayanan ve yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir vize türüdür. Bu anlaşma hala tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Bu anlaşmanın hükümlerinden doğan Ankara Antlaşması Vizesi bugüne kadar pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İngiltere’de iş kurmasını ve oraya yerleşmesini sağlamıştır ve sağlamaya devam etmektedir.

Bu anlaşmanın en önemli maddelerinden biri olan stand-still ilkesi gereğince sözleşmenin hükümlerinin taraf ülkelerin vatandaşları için değiştirilemeyeceği ve ağırlaştırılamayacağı garanti altına alınmıştır. Dolayısıyla Ankara Antlaşması hükümleri hala tüm AB ülkelerinde geçerlidir.

“Ankara Antlaşması hala geçerli mi?” sorusu CSS Legal uzmanlarına sıkça sorulan sorulardan biri olup İngiltere’nin yanı sıra AB ülkelerinde de geçerli olduğu konusunda bilgilendirme firmamız uzmanlarınca yapılmaktadır. Bunun yanı sıra firmamız uzmanlarıyla irtibata geçen başvuru sahipleri Ankara Antlaşması hükümleri, başvuru prosedürü, şartları vb. konularla ilgili detaylı bilgi ve profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1379 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular