image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Evlilik Vizesi Nedir?

Ankara Antlaşması Evlilik Vizesi, Ankara Anlaşması başvuru sahiplerinin eşlerinin/partnerlerinin ve 21 yaş altı çocuklarının başvuru yapabildikleri bir başvurudur.

1963’te dönemin Avrupa Birliği ülkeleriyle imzalanan Ankara Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de kolayca iş kurabilmesini sağlamaktadır. 1963’te anlaşmaya imza atan ülkeler arasında olmayan İngiltere, 1973’te Avrupa Birliği’ne katıldığı zaman bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Buna göre de İngiltere’de o dönemde iş kurmak üzere uygulanan kuralları bugün hala devam ettirmek durumunda kaldı. 1963’te İngiltere’de iş kurmak için gerekli olan şey işi kurabilecek ölçüde sermaye, mesleki yeterlilik vb. şartlara sahip olunmasıydı.

İngiltere’de iş kurmak üzere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin diğer vize türlerinde de olduğu üzere birtakım hakları bulunur. Bu kapsamda Ankara Antlaşması Evlilik Vizesi ile eşlerini ve 21 yaş altındaki çocuklarını beraberlerinde götürebilmeleri ya da sonradan yanlarına getirtebilmeleri mümkündür. İngiltere’ye gelen eş ve çocukların sağlık hizmetleri ile eğitim hizmetlerinden yararlanabilmeleri de mümkündür. Ayrıca kendi işlerini kurarak ya da birine bağlı olarak çalışabilmeleri de mümkündür.

Karmaşık yapıdaki Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması Evlilik Vizesi başvurularını başvuru prosedürlerine uygun olarak yapmak oldukça önemlidir. Bu nedenle İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından başvuru danışmanlığı alarak titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası ile yapmak isteyen kişiler CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1683 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular