image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Eğitim Görülebilen Bir Vize Türü Müdür?

Ankara Antlaşması eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türü olmayıp İngiltere’de iş kurma izni veren bir vize olmakla birlikte İngiltere’de yapılan işi aksatmayacak şekilde eğitim alabilmek de mümkündür.

Ankara Anlaşması (ECAA), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere 1963 itibariyle var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi yalnızca İngiltere’de iş kurmak amacıyla başvuru yapılabilen bir vize türüdür. Yeni bir şirket ya da işletme kurmak veya var olan bir şirketi/işletmeyi devralmak, bir şirketin işletme haklarını 3, 5 veya 10 yıl gibi sürelerle devralmak, işi tek başına ya da ortaklık kurarak yapmak vb. şekillerde iş kurabilmek mümkündür. Önemli olan hiç kimseye bağımlı olmadan işi serbest meslek sahibi olarak yapabilmektir.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanabilmekte, bağımlı aile üyelerini (eş ve çocuklar) getirebilmekte ve eğitim görebilmektedir. Ankara Antlaşması eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türü olmayıp İngiltere’de iş kurma izni veren bir vize olmakla birlikte İngiltere’de yapılan işi aksatmayacak şekilde eğitim alabilmek de mümkündür. Örneğin, bu vize ile İngiltere’ye giden bir kişi sabahları çalışıp akşamları dil okuluna ya da mesleki eğitim kurslarına katılabilirler.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1080 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular