image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışma İzni İçerir Mi?

Ankara Antlaşması çalışma izni içermekte olan ve İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak çalışılmasını sağlayan bir İngiltere vizesidir.

1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanan Ankara Anlaşması hükümleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok hak avantaj sağlamaktadır. Bunlardan biri çalışma iznidir. Bir nevi çalışma vizesi sayılabilecek bu İngiltere vizesi İngiltere’de hiç kimseye bağlı olmadan çalışma izni vermektedir. Ankara Anlaşması Vizesi ile kendi işini kurmak, ortaklık kurmak, kurulu bir işi devralmak, bir işletmenin işletme haklarını devralmak vb. şekillerde yapılabilmektedir. Burada önemli olan işin bir başkasına bağımlı olmadan yapılacak olmasıdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Ankara Antlaşması çalışma izni içermekte olan ve İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak çalışılabilmesini sağlayan bir İngiltere vizesidir. İngiltere’de bu vize kapsamında yasal olmak koşuluyla istenilen sektörde istenilen şartlara çalışabilmek mümkündür. Bu bağlamda yemek/eğlence sektörü, temizlik ve bakıcılık hizmetleri, binek araçlar ve nakliye işleri, dekorasyon/inşaat sektörü, bilgisayar, internet, tasarım sektörü, danışmanlık hizmetleri, eğitim sektörü, dış ticaret, sanat dalları, giyim sektörü vb. sektörlerden hangisinde mesleki yeterlilik, bilgi, tecrübe, eğitim şartı İngiltere’de iş kurabilecek ve işi sürdürebilecek ölçüde sağlanıyorsa bu vize kapsamında yapılabilir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1043 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular